Szukaj
Close this search box.

Tapeta na ścianach – ten trend znowu rządzi!

tapeta na scianach

Spis treści

Jeśli choć trochę śledzicie wnętrzarskie trendy, zauważyliście z pewnością, że tapety znów są na topie. Tapetowanie stało się najprostszym sposobem na szybkie odświeżenie wnętrza, w dodatku za niewielkie pieniądze. Jaką tapetę wybrać i w jaki sposób obecnie tapetuje się ściany?  Pytamy eksperta, Michała Melaniuka z michaltapetuje.pl

Samo tapetowanie nie wydaje się być problemem, zwłaszcza jeśli mamy do pomocy osobę, która potrzyma tapetę podczas przyklejania. Czy zawsze musimy wynajmować fachowca?

To zależy od naszych predyspozycji. Jeśli ktoś ma zdolności manualne, naklejał już wcześniej tapety, to powinien sobie poradzić. Na pewno trzeba dokładnie czytać instrukcje i przestrzegać wytycznych krok po kroku – wyjaśnia Michał Melaniuk –  Inną kwestią jest estetyka wykonania i to, na ile jesteśmy wrażliwi na niedoskonałości. W przypadku tapet kluczowe są niewidoczne łączenia, które stworzą tzw. efekt „wow”.  Profesjonalista nam to gwarantuje, bo odpowiada za materiał i efekt końcowy dodaje Michał Melaniuk.

Na rynku jest wiele tapet

Można się zgubić wśród aktualnie panujących wzorów i printów – od motywów botanicznych, przez powracające babcine wzory, aż po pastele. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tapety?

Musimy pamiętać, że najlepszy efekt uzyskamy wybierając tapety ciężkie, o gramaturze ok 300 – 350g. Podkład flizelinowy będzie łatwiejszy do naklejenia niż podkład papierowy, ze względu na to, że smarujemy jedynie ścianę – wyjaśnia Michał Melaniuk – Bardzo ważny jest stan ściany. Naklejenie grubej tapety przy użyciu profesjonalnych klejów na ścianę kiepsko przygotowaną,  mija się z celem. Ściana powinna być gładka, zwarta, niepyląca, jednolita. Przed montażem najlepiej zagruntować dodatkowo ścianę gruntem głębokopenetrującym. Czasem Klienci pytają czy można nakleić tapetę na ścianę, na której już jest stara tapeta. Odradzam. Efekt z pewnością nie będzie zadowalający dodaje Michał Melaniuk.

Tapeta jest również idealnym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Jest efektowną dekoracją, która całkowicie odmieni wnętrze i wprowadzi klimat, jaki chcemy uzyskać. W dziecięcych pokojach sprawdzą się motywy zwierzęce czy modne obecnie mapy świata. Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecka?

Do pokojów najmłodszych polecam tapety z laminatem lub zadrukowane metodą druku UV gel, na ekologicznych, nietoksycznych materiałach. Tapety dla dzieci powinny być nie tylko odporne na zabrudzenia, ale przede wszystkim bezpieczne. Muszą posiadać atesty trudnopalności oraz atest Państwowego Zakładu Higieny. Spory wybór tapet dedykowanych dzieciom znajdziecie na gigistudio.pl

Powiązane artykuły