Szukaj
Close this search box.

TOP 3 kierunków na które stawiają Polacy

wakacje

Spis treści

Polacy coraz częściej wybierają kierunki zagraniczne w których można zarówno odpocząć na piaszczystych plażach, jak i spędzić czas na zwiedzaniu. Ceny wyjazdów poza Polskę są nadal atrakcyjne, więc nic dziwnego, że królują głównie egzotyczne państwa w których zawsze można liczyć na ciepłą pogodę. Oto trzy najpopularniejsze typy.

Grecja

Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza różnorodne wyspy greckie. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowa zachęca do tego, aby udać się właśnie tutaj. Szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej jakości obsługi i dostępności wielu udogodnień, na przykład parków rozrywki, basenów, SPA i innych. Dodatkową zaletą jest bardzo krótki przelot oraz praktycznie niezmienna, słoneczna pogoda. Ze względu na dużą ilość wysp można wybierać się do tego kraju nawet kilkanaście razy i za każdym razem odkrywać coś zupełnie nowego. Warto przejrzeć ofertę na stronie https://www.traveligo.pl/, aby przekonać się jak wiele ma do zaoferowania ten kraj.

Turcja

Wakacje w Turcji cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza osób, które wybierają się na wczasy wraz z dziećmi. Wszystko ze względu na rozbudowaną infrastrukturę zmodernizowanych i rozbudowanych, nowoczesnych hoteli. Na miejscu znajdziemy baseny, zjeżdżalnie, parki rozrywki i wszystko to co ucieszy zwłaszcza małe dzieci. Rodzice mogą w ciszy i spokoju odpocząć na licznych, szerokich i piaszczystych plażach.

Ogromną zaletą Turcji jest też jej niezwykła kuchnia. Mieszkańcy tego kraju przywiązują wagę do aromatycznych potraw z wysokiej jakości składników. Wiele tradycyjnych dań pochodzi właśnie z Turcji, więc wiele osób wyruszających w podróż wakacyjną ma okazję spróbować tego jak w oryginalne smakuje na przykład kebap, pilaf lub słodka baklava. Kuchnia turecka obfituje także w dania ze świeżych warzyw i owoców, a także aromatycznych przypraw.

Zobacz także: https://blogodynka.pl/wakacje-last-minute-dlaczego-warto-sie-na-nie-zdecydowac/

Albania

Albania z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród polskich turystów. Wszystko za sprawą bardzo atrakcyjnych cen i rosnącej oferty hotelowej. Coraz większą wagę przywiązuje się tutaj do jakości obsługi, nieustannie powstają nowe placówki oferujące bardzo luksusowe warunki dla turystów. Nic więc dziwnego, że wakacje spędzone na tętniących życiem kurortach i w otoczeniu niezwykłych widoków zachęcają do ponownej wizyty. Czyste i zadbane plaże rozciągają się na długości prawie 500 kilometrów, a do wyboru mamy widok na Adriatyk lub Morze Jońskie. Jest też całe mnóstwo większych i mniejszych zatoczek oraz niewielkich wysepek i półwyspów.

Powiązane artykuły