Szukaj
Close this search box.

W czym najlepiej wywozić gruz?

gruz

Spis treści

Remontując dom, mieszkanie czy lokal użytkowy, niestety generujemy bardzo duże ilości gruzu oraz innego rodzaju odpady, a to ma wpływ zarówno na bałagan, który jest dookoła nas, jak również na to, jakie jest tempo pracy. W przypadku dużej ilości gruzu, konieczne jest to, aby go szybko usunąć. Można to zrobić przy pomocy specjalnych worków, a także specjalnych kontenerów na gruz i inne odpady budowlane.

Wszystkie prace budowlane, remontowe czy dekoracyjne, związane są oczywiście z tym, że generujemy często bardzo duże ilości odpadów, które z uwagi na swoje rozmiary, ciężar, gabaryty, powinny być w miarę regularnie z miejsca pracy usuwane.

Zbyt duża ilość odpadów sprawi, że:

– komunikacja na pewno będzie utrudniona,
– nie będziemy mieli dostępu do niektórych części wnętrz,
– nie będzie widać postępu naszych prac,
– zmniejszy się bezpieczeństwo pracowników,
– pojawi się problem z magazynowaniem innych materiałów.

Rozwiązaniem jest oczywiście wywóz gruzu oraz wszystkich innych odpadów.

Zobacz także: https://www.x-mag.pl/wywoz-smieci-jaka-firme-wybrac/

W czym można szybko wywozić gruz?

Gruz oraz inne odpady budowlane przede wszystkim mogą być bardzo ciężkie, duże i posiadać nieregularne, ostre krawędzie. W przypadku mniejszych ilości, można rozwiązać problem poprzez wynajęcie worków typu big-bag, niemniej jest to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko i wyłącznie w niektórych sytuacjach.

Najlepiej wywóz gruzu zorganizować z wykorzystaniem specjalnego kontenera budowlanego. Firma, np. https://ekoraff.pl/, posiada odpowiednią ilość kontenerów, które są solidnie wykonane oraz mają różną pojemność. Dzięki temu wybierzemy taki, do którego się zmieszczą wszystkie odpady.

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz oraz inne odpady?

Wynajmując kontener budowlany, kontener na gruz o większej pojemności, zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę, to, że bez problemu oraz konieczności segregacji odpadów na różne frakcje, wyrzucimy to, co nam przeszkadza w wykonywaniu pracy. Do kontenera możemy wyrzucić:

– każdy rodzaj gruzu,
– skute posadzi oraz tynki,
– skute płytki łazienkowe czy kuchenne,
– stare płyty gipsowo-kartonowe czy OSB,
– stare meble,
– usunięte okna oraz drzwi,
– ziemię ogrodową, płyty betonowe, kostkę, odpady zielone.

Plusem kontenerów jest również to, że są one z reguły podstawiane na kilka dni, więc mamy spokojnie czas na to, aby wszystko wyrzucić. Nie ma konieczności segregacji, możemy wrzucać do kontenera wszystko, co chcemy (o ile nie są to odpady niebezpieczne, które wymagają innego sposobu wywózki).

Powiązane artykuły