Szukaj
Close this search box.

W jaki sposób nosić chokery?

jak nosic chokery

Spis treści

Chokery cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią ciekawą alternatywę dla zwykłych naszyjników i eleganckich kolii, a duża ilość wariantów pozwala dostosować je do wielu stylizacji. Każda kobieta ma szansę znaleźć ozdobę idealną dla siebie. Do jakich ubrań i dodatków ta biżuteria pasuje najbardziej?

Czym są chokery?

Choker to krótki naszyjnik, który kończy się w połowie szyi lub przy dekolcie. Kiedyś była to ozdoba popularna głównie wśród nastolatek. Nosiły one szczególnie modele nazywane „obrożami”. Obecnie można spotkać tę dekorację także pod bardziej eleganckimi postaciami. Przybierają formy delikatnych tasiemek czy subtelnych naszyjników złożonych z łańcuszków i niewielkich zawieszek. Dzięki temu choker można dostosować nawet do bardziej formalnej okazji.

Do czego nosić chokery?

Długość naszyjnika sprawia, że prezentuje się on najlepiej w zestawieniu z dekoltami okrągłymi oraz tymi typu łódka lub woda. Chokery pasują także do hiszpanek. Nie wyglądają jednak dobrze w połączeniu z bluzkami ze stójką. Klasyczne czarne chokery typu aksamitka będą zarówno dodatkiem do stylizacji utrzymanej w rockowym stylu z ramoneską, jak i do eleganckiej sukienki. W drugim przypadku efektownie zaprezentuje się np. model z dodatkowym łańcuszkiem i zawieszką. Kobiety, które lubią wyrażać swój mocny charakter przez wygląd, mogą zdecydować się na choker z ćwiekami. Z kolei przy bluzkach i sukienkach z odsłoniętymi ramionami sprawdzą się krótkie naszyjniki z łańcuszków i kamieni. Te z prawdziwego srebra lub złota można założyć na odświętne okazje, takie jak wesele czy przyjęcie rodzinne. Uwagę przykują modele z podwójnym lub potrójnym łańcuszkiem. Podkreślić dekolt i szyję pozwolą szczególnie chokery wiązane na kokardkę. Im dłuższe, tym więcej razy można je owinąć wokół szyi. Będą prezentowały się równie dobrze założone na nadgarstek lub na kostkę. Przy wyborze reszty biżuterii należy uwzględnić, jak mocno wyrazisty jest choker. Jeśli stanowi główny dodatek do stylizacji, lepiej jest wybrać delikatne kolczyki, by nie przytłoczyć całości.

Podsumowanie

Chokery cieszą się popularnością nie tylko wśród nastolatek. Mogą je nosić kobiety w każdym wieku – wystarczy znaleźć model odpowiedni dla siebie. Nie jest to trudne, ponieważ obecnie sklepy oferują dużą ilość wariantów. Krótki naszyjnik może stanowić dopełnienie codziennej stylizacji oraz podkreślić kreację przygotowaną na wielkie wyjście. Warto dostosować model do okazji i ubrań, z którymi będzie się go nosiło.

Powiązane artykuły