Szukaj
Close this search box.

W jaki sposób projektować ogród, aby były w nim atrakcje dla dzieci?

atrakcje dla dzieci w ogrodzie

Spis treści

Zaprojektowanie wymarzonego ogrodu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Musimy brać pod uwagę szereg wymagań, które stawiane są przed miejscem, które ma być po pierwsze bezpieczne, po drugie funkcjonalne, po trzecie sprzyjać rodzinnym spotkaniom. Ważnym elementem jest wyposażenie dla dzieci, gdyż to właśnie one są bardzo aktywnymi użytkownikami ogrodu. Dużą popularnością cieszą się drewniane place zabaw.

Przydomowy ogród to zdecydowanie miejsce rodzinnych spotkań. To przestrzeń, która musi być zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać oczekiwania osób dorosłych, jak również dzieci. Zaprojektowanie ogrodu wymaga nie tyle doświadczenia, co podejmowania rozsądnych decyzji, zastosowania odpowiednich materiałów oraz wyposażenia.

Projektując ogród musimy zwrócić uwagę na to, aby znajdowały się w nim odpowiednie strefy: strefa relaksu, strefa dla roślin, oczka wodnego, mebli ogrodowych, jak również strefa dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się drewniane place zabaw.

Zobacz także: https://www.gazetatargowa.pl/jak-zaplanowac-ogrod-aby-byl-w-nim-drewniany-plac-zabaw/


Jak zaprojektować w ogrodzie przestrzeń dla dzieci?


Wiele zależy od tego, jak dużym terenem dysponujemy, ile mamy dzieci, w jakim są wieku. Dzieci kochają aktywność fizyczną, dlatego na pewno warto zadbać o to, by w ogrodzie było trawnik, po którym można biegać, na którym można grać w piłkę, drewniany plac zabaw, trampoliny ogrodowe, baseny, różnego rodzaju huśtawki – to wyposażenie, które na pewno w ogrodzie powinno się znaleźć.

Musimy pamiętać o tym, aby zapewnić odpowiednią komunikację, jeden sprzęt nie może nachodzić na drugi, gdyż to w stwarza niebezpieczeństwo wypadku. Wyposażenie dla dzieci musi również współgrać w innym wyposażeniem ogrodu, a także z roślinnością.


Dlaczego warto mieć drewniany plac zabaw?


Trzeba przyznać, że drewniany place zabaw z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że są drewnianymi konstrukcjami wyposażonymi w takie rozwiązania, dzięki którym mogą dzieci aktywnie spędzać czas, odejść od ekranu telefonu, komputera i telewizora. Przykładowe realizacje są na stronie https://woodlit.pl/place-zabaw/.

Drewniany plac zabaw:

  • zachęca dzieci do aktywności fizycznej,
  • pozwala na różnorodną zabawę,
  • umożliwia pozytywne rozładowanie energii,
  • rozwija kreatywne myślenie,
  • wspomaga rozwój motoryki małej i dużej,
  • uczy bezpiecznego zachowania,
  • pozwala na wspólną zabawę z rówieśnikami, wspomaga więc rozwój umiejętności społecznych.

Warto wybrać taki plac zabaw, który ma odpowiednią wielkość, dopasowaną do naszego ogrodu. Drewniany plac zabaw musi być również bezpieczny. 

Powiązane artykuły