Szukaj
Close this search box.

Wakacyjne place zabaw

Spis treści

Zakończenie roku szkolnego i początek upalnych wakacji oznacza zapełnione place zabaw. Wystarczy się rozejrzeć, aby dostrzec dzieci spragnione zabawy na świeżym powietrzu. Chcąc wykorzystać słoneczną aurę, warto zająć się odświeżeniem również przydomowego placu zabaw i przygotować go na wakacyjne szaleństwo.

Nawierzchnia z wyobraźnią

Dzieci doskonale odnajdą się w każdej sytuacji, będą się świetnie bawić mając do dyspozycji tylko, znaleziony na spacerze, patyk. Ich wyobraźnia jest nieograniczona i nie zawsze potrzebują wymyślnych atrakcji, aby się dobrze bawić. Zawsze jednak, potrzebują bezpieczeństwa, o które powinniśmy zadbać dorośli. Dlatego będąc świadomym, jak często zdarzają się upadki, a ból zdartego kolana przerywa nawet najlepszą frajdę, budując plac zabaw, powinniśmy wybrać odpowiednią nawierzchnię. Taką, która przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo bawiącym się maluchom i wzbogaci plac o walory edukacyjne. Idealną propozycją będzie gumowa mata na plac zabaw.

Na każdą pogodę

Wybierając nawierzchnie bezpieczne, powinniśmy wcześniej określić potrzeby na jakie produkt ma odpowiadać. Zastosowanie gumowych posadzek umożliwia np. korzystanie z placu zabaw również podczas deszczu. Poprzez właściwe wyprofilowanie oraz montaż systemu odwodnienia, płyty są wodoprzepuszczalne, a na ich powierzchni nie zbierają się kałuże. Ponadto możemy samodzielnie określać poziom amortyzacji podłoża indywidualnie do poszczególnych miejsc na całej powierzchni placu. Należy jednak pamiętać, że pomimo wielu cech wspólnych, każda nawierzchnia może mieć inny współczynnik bezpieczeństwa.

Gwarancja bezpieczeństwa

Płyty gumowe Flexizone są na tak wysoce elastyczne, że amortyzują upadki i wręcz tłumią energię uderzenia np. głową, co pozwala uniknąć wielu bardzo niebezpiecznych kontuzji. To zdecydowanie najlepszy wybór nawierzchni przydomowych miejsc rekreacji. Sprawdzają się one bowiem, wszędzie tam, gdzie bawią się dzieci, nie tylko na placach zabaw, ale też w szkole czy przedszkolu, bo doskonała zabawa, również ta połączona z nauką jest możliwa tylko wówczas, gdy w strefie rekreacji zapewnione jest pełne bezpieczeństwo. Mając pewność, że wybrana nawierzchnia bezpieczna gwarantuje nam pewność bezurazowości naszych dzieci, podczas zabawy na placu zabaw, możemy je sukcesywnie uczyć odpowiedzialności, wspierając ich prawidłowy rozwój i ze spokojem przyglądać się beztroskim zabawom.

 

Powiązane artykuły