Szukaj
Close this search box.

Water Wipes – co to takiego?

chusteczki nawilazane

Spis treści

Chusteczki nawilżane to nieoceniony pomocnik każdego rodzica. Pomagają zachować czystość i higienę, a także rozwiązują problem kłopotliwego przewijania, gdy znajdujemy się daleko od domu. Niestety, większość znajdujących się na rynku jest wzbogaconych o rozmaite substancje dodatkowe, które na delikatnej skórze maluszka mogą wywoływać podrażnienia. To dlatego powstały Water Wipes – rewolucyjne i najbardziej naturalne chusteczki do codziennej pielęgnacji niemowląt, których cechą charakterystyczną jest najprostszy skład!

Water Wipes i ich skład. Kto może z nich korzystać?

Chusteczki Water Wipes są przeznaczone do pielęgnacji nawet najbardziej delikatnej skóry dziecka. Mogą być stosowane już od pierwszych dni, zarówno u noworodków, jak i wcześniaków, bez obaw o ryzyko występowania podrażnień czy reakcji alergicznych. Ich receptura została starannie opracowana tak, aby spełnić potrzeby również wymagającej skóry, podatnej na egzemy, alergie, atopowość czy oparzenia. Water Wipes są wykonane w 100% z wiskozy, czyli odnawialnego materiału roślinnego, który nie zawiera w składzie szkodliwego plastiku. Wiskoza jest miękka, delikatna, a przy tym wytrzymała. Nie straszne jej zatem ryzyko rozerwania czy przedarcia, dlatego bez obaw można ich używać do przewijania czy wycierania maluszka.

Co więcej, zawierają tylko dwa składniki: wodę (99,9%) oraz ekstrakt z pestek grejpfruta (0,1%), bez jakichkolwiek substancji dodatkowych. Woda w naturalny sposób oczyszcza ciało, a obecność grejpfruta pełni nie tylko funkcję naturalnego konserwantu, ale również ma za zadanie odżywić skórę maluszka. Chusteczki Water Wipes posiadają wszystkie niezbędne atesty, m.in. Francuskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Alergii oraz Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Atopowego Zapalenia Skóry, które jednogłośnie potwierdzają ich naturalność i bezpieczeństwo korzystania.

Water Wipes – dlaczego są tak wyjątkowe?

Najprostszy, najkrótszy i najbezpieczniejszy skład czyni chusteczki nawilżane Water Wipes jedynymi w swoim rodzaju. Swoją wyjątkowość zawdzięczają także specjalnej technologii filtrowania wody, która polega na zastosowaniu jak najmniejszej ilości składników. Dla niektórych dużym atutem jest także opakowanie. Wykonane z recyklingowanych materiałów przyczynia się do ochrony środowiska i dbania o przyszłość planety. Water Wipes idealnie wpisują się w tak modny ostatnimi czasy trend na bycie eko. Warto zatem zastąpić nimi tradycyjne, zapachowe chusteczki nawilżane, aby wybrać to, co jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również zdrowsze dla najmłodszych milusińskich.

Powiązane artykuły