Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zdrowie

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe — o czym mowa w praktyce?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe — o czym mowa w praktyce?

Istnieje wiele typów aparatów słuchowych, dlatego każda osoba, która potrzebuje takiego urządzenia, powinna dobrać model indywidualnie dopasowany do swoich potrzeb. Dużą popularnością cieszą się jednak wewnątrzuszne aparaty słuchowe nazywane też niewidocznymi, ponieważ umieszczane są w przewodzie słuchowym i dostępne są w kolorach dopasowanych do odcienia skóry. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy. 

Czym są wewnątrzuszne aparaty słuchowe?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe umieszczane są w przewodzie tak, aby nie wychodziły poza ucho. Są one znacznie mniejsze od modeli zewnątrzusznych, a ich obudowa jest dobierana w taki sposób, aby była dobrze dostosowana do kształtu ucha, a także koloru skóry użytkownika. Zbudowane są z elementów takich jak mikrofon, wzmacniacz, regulator głośności, słuchawka, procesor mowy oraz baterii. Jednak wszystkie te części umieszczone są w małej obudowie, która mieści się w uchu.

Takie urządzenia można podzielić na kilka rodzajów. W ITE FS obudowa w całości znajduje się w małżowinie usznej. Z kolei w ITE HS zajmuje jedynie połowę ucha zewnętrznego. Mniejsze niż aparaty ITE są ITC. CIC zaprojektowane są w taki sposób, aby były idealnie dostosowane do kanału słuchowego, dlatego są bardzo trudne do zauważenia przez osoby postronne. Warto jednak pamiętać, że im mniejsze urządzenie, tym może wykazywać się ono mniejszą możliwością zaopatrzenia wszystkich niedosłuchów.

Zobacz także: https://slaskidzienzdrowia.pl/nowoczesne-aparaty-sluchowe-o-jakich-mowa/

Dla kogo wewnątrzuszne aparaty słuchowe są dobrym rozwiązaniem?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe dostępne w https://akademiaslyszenia.pl/ skierowane są do większości użytkowników, dlatego warto skorzystać z pomocy obsługi, aby dobrać idealny dla siebie model. Warto jednak pamiętać, że najmniejsze urządzenia często nie nadają się w przypadku zaawansowanych wad. Dodatkowo osoby, które posiadają wąski i cienki kanał słuchowy, mogą mieć problem z umieszczeniem takiego urządzenia w uchu.

Pacjenci z nadmierną wydzieliną z ucha również powinni zastanowić się nad zakupem takiego modelu, ze względu na to, że urządzenia takie są bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane wilgocią i woskowiną niż te zewnątrzuszne.

Warto jednak zdecydować się na zakup wewnętrznego aparatu słuchowego zwłaszcza przez osoby, które są aktywne zawodowo i uprawiają różnego rodzaju sporty, ponieważ sprzęty te są dyskretne i praktycznie niezauważalne przez otoczenie zewnętrzne. Dodatkowo rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez ludzi noszących okulary ze względu na to, że zewnętrzne modele w ich przypadku często są niewygodne.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Prawo rodzinne to jeden z działów prawa cywilnego. Dotyczy on regulacji stosunków prawnych pomiędzy członkami rodziny, a także ich stosunków z osobami trzecimi. W ostatnich...

Muzyka

Wykonywanie tych samych obowiązków każdego dnia może być nurzące i męczące dla każdego. Trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie i mieć dużo energii, kiedy praca...

Copyright © 2020