Szukaj
Close this search box.

Wolumetria twarzy – co to za zabieg i jakie daje rezultaty?

wolumetria twarzy

Spis treści

Zabiegi wolumetryczne są bardzo popularne, ponieważ pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez poważnej ingerencji chirurgicznej. Co warto wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg kosmetyczny polegający na przywróceniu lub zwiększeniu objętości twarzy w celu uzyskania młodszego wyglądu. Ta niechirurgiczna technika ma na celu redukcję utraty objętości w różnych obszarach twarzy, która występuje jako naturalna część procesu starzenia. W miarę starzenia się człowiek doświadcza bowiem redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy, a także dochodzi wtedy do zmniejszenia ilości kolagenu i kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz powstawania zmarszczek.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Zabieg taki jak wolumetria twarzy Ruda Śląska – https://www.motylclinic.pl/zabiegi/wolumetria/ polega na użyciu wypełniaczy skórnych, czyli substancji do wstrzykiwania, których zadaniem jest dodanie objętości określonym obszarom twarzy. Do powszechnie stosowanych wypełniaczy zaliczają się produkty na bazie kwasu hialuronowego, takie jak Juvederm i Restylane, a także inne materiały, takie jak hydroksyapatyt wapnia czy kwas poli-l-mlekowy.

W jakich obszarach twarzy prowadzona jest wolumetria twarzy?

Główne obszary poddawane zabiegowi wolumetrii twarzy obejmują:

  • Policzki,
  • Skronie,
  • Zagłębienia pod oczami,
  • Fałdy nosowo-wargowe,
  • Linie marionetki (linie wokół ust),
  • Linia szczęki.

Wolumetria twarzy – jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia anatomię twarzy pacjenta, identyfikuje obszary zabiegowe i omawia cele pacjenta. Plan zabiegu ustalany jest indywidualnie, biorąc pod uwagę oczekiwane rezultaty oraz obszary wymagające poprawy. Następnie prowadzi się zabieg. Wypełniacze skórne wstrzykiwane są w wybrane miejsca za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Technika iniekcji ma kluczowe znaczenie dla uzyskania naturalnie wyglądającego efektu i zapewnienia równomiernego rozprowadzenia substancji wypełniającej.

Wyniki są często widoczne natychmiast po zabiegu, a ich ostateczna widoczność następuje w kolejnych dniach, w miarę ustępowania początkowego obrzęku lub zasinienia. Czas trwania rezultatów różni się w zależności od rodzaju użytego wypełniacza, ale zazwyczaj utrzymują się od kilku miesięcy do roku lub dłużej. Dla utrzymania pożądanych efektów konieczne może okazać się powtarzanie zabiegów.

Korzyści z wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy pomaga zaradzić utracie objętości, zapewniając młodszy i odmłodzony wygląd. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych wolumetria twarzy jest metodą nieinwazyjną, wymagającą minimalnego czasu rekonwalescencji. Także wolumetria twarzy, wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów, może dać naturalnie wyglądające rezultaty, które uwydatnią rysy twarzy.

Powiązane artykuły