Connect with us

Hi, what are you looking for?

Podróże

Zaskakująca różnorodność gospodarstw Roter Hahn

gospodarstwa roter hahn

Różne style architektoniczne gospodarstw zrzeszonych pod marką Roter Hahn w Południowym Tyrolu mogą mile zaskoczyć odwiedzających ten malowniczy region. Są to zarówno zabytkowe, jak i nowoczesne zabudowy, a także nieoczywiste połączenia współczesnych i tradycyjnych rozwiązań. Warto przyjechać tu o każdej porze roku, także wiosną, kiedy przyroda odradza się do życia, a krajobrazy są wyjątkowe i niezapomniane.

Podróż w czasie

Niektóre gospodarstwa w Południowym Tyrolu mogą pochwalić się wielowiekową historią. Wiele z nich zachowało się do dziś, a ich gospodarze przyjmują gości w starannie odnowionych wnętrzach. Gospodarstwo Ansitz Schloss Gravetsch jest właśnie jednym z takich niezwykłych miejsc, duch historii odczuwalny jest tu na każdym kroku. Podczas pobytu na tej historycznej farmie w Południowym Tyrolu można poczuć atmosferę minionych lat bez rezygnacji z komfortu.

Ansitz Schloss Gravetsch zostało zakwalifikowane jako zabytek – wiekowe wnętrza ozdobione są pięknymi sklepieniami i artystycznymi freskami, znajdują się tu też zabytkowe meble z duszą. Turyści mogą również zobaczyć jak wyglądały pomieszczenia gospodarcze i jakich narzędzi używano kiedyś na roli. Wypoczynek w tym miejscu to niezapomniana podróż w czasie!

Gospodarstwa w nowoczesnej odsłonie

Gospodarstwa Roter Hahn to nie tylko zabytkowe posiadłości – ich właściciele często decydują się na całkowitą renowację zabudowy. Stare, kamienne ściany są pięknie eksponowane, a stalowe konstrukcje i duże przeszklenia dodają nowoczesnego charakteru. Miłośnicy nowoczesnej architektury mają więc w czym wybierać planując wczasy w Południowym Tyrolu. Idealnym wyborem będzie gospodarstwo Babioshof, gdzie stylowe, współcześnie urządzone wnętrza wypełnia naturalne światło. Do dyspozycji gości jest duży basen, leżaki i taras, na którym już wiosną można zażywać kąpieli słonecznych. Babioshof to gospodarstwo zajmujące się uprawą owoców i winorośli, dlatego też gospodarze organizują tu wieczory kulinarne – czy jest coś lepszego od degustacji lokalnych wyrobów w tak wyjątkowym miejscu? Co więcej, apartamenty znajdują się blisko jeziora Caldaro, najcieplejszego jeziora kąpielowego w Alpach, na którym można nawet surfować!

Połączenie idealne

Gospodarstwa zrzeszone pod marką Roter Hahn są bardzo różnorodne i każdy znajdzie dla siebie wymarzone miejsce na wypoczynek. Jeśli turyści nie mogą zdecydować się czy postawić na zabytkowe, czy raczej nowoczesne wnętrza, mają jeszcze jedną opcję – połączenie współczesności z tradycyjnymi elementami wystroju. Stylowo urządzone apartamenty i pokoje w zabytkowym gospodarstwie Grieserhof zapewniają wyjątkowy komfort wypoczynku dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, w tym drewna, które dodaje wiejskiego charakteru. Tutejsze wnętrza odzwierciedlają idealny balans pomiędzy tym, co nowe i zabytkowe . To połączenie widać nawet z zewnątrz – kamienna obudowa domu kontrastuje z nowoczesnym basenem dla gości. Gospodarze podtrzymują kulinarne tradycje oferując przyjezdnym lekcje gotowania. Można też wybrać się na wiosenną wędrówkę z przewodnikiem lub przejażdżkę rowerem.

Każde gospodarstwo jest jedyne w swoim rodzaju, dlatego turyści z pewnością znajdą miejsce, które spełni ich wszystkie oczekiwania. Farmy to doskonały wybór dla osób, które pragną się zrelaksować i naładować akumulatory, nawet w czasach pandemii. Gospodarze dbają o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, tym samym pozwalając swoim gościom spokojnie cieszyć się urokami regionu. Dla osób szukających bezpiecznego kierunku wyjazd do Południowego Tyrolu i gospodarstw Roter Hahn będzie idealnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Prawo rodzinne to jeden z działów prawa cywilnego. Dotyczy on regulacji stosunków prawnych pomiędzy członkami rodziny, a także ich stosunków z osobami trzecimi. W ostatnich...

Wiadomości

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Grupa Ingka zwraca szczególną uwagę na równouprawnienie płci – zarówno w domach, jak i w biznesie. Z danych OECD...

Copyright © 2020